2018. December 11., Kedd

Útvonal: Sport Vegyes A női kézi-labdaválogatott a középdöntőben

A női kézi-labdaválogatott a középdöntőben

A női kézi-labdaválogatott a középdöntőbenSzerdán a dán-norvég közös rendezésű Eb-n, a magyar női kézi-labdaválogatott, a franciák elleni bravúros győzelmével, bejutott a középdöntőbe. Remek volt a védekezés, így már az első negyed órában, sikerült elhúzni a lányoknak, a lillehammeri csapat elől. A francia lányok gyengék voltak, és sokat hibáztak, így nem sok veszélyt jelentettek a  magyar térfélre. Az első szünetre a lányok 12-7-re vezettek, majd a folytatásban megtartották a 4-5 gólos vezetést.

A találkozó végén hajráztak a franciák, de végül Magyarország–Franciaország· 21-18 –a győztek.

Gólszerzők: Bulath 5/1, Szucsánszki 4/1, Sopronyi 3, Vérten 2, Kovacsics 2, Szamoránsky 2, Kovacsicz 2, Tomori 1, illetve Lacrabere 6/5, Piejos 5, Dembele 3, Ayglon 1, Pineau 1, Herbrecht 1, Deroin 1.